Z Nepálu… jaké to je splnit si svůj sen

Máte nějaké své sny? A plníte si je?
Mně se podařilo už si jich pár splnit a na některých pracuji 🙂 . Ano, i na snech je třeba „pracovat“, něco pro jejich splnění podniknout, možná i něco „obětovat“ a pak se můžeme nesmírně radovat a prožívat ty krásné pocity, když se sen (s)plní!

Ráda bych se s vámi podělila o jeden ze svých velkých splněných snů, který jsem zažívala touto dobou před čtyřmi lety. Svou velkou cestu do Nepálu, kterou jsem podnikla s dalšími třemi skvělými ženami. Nebyla to má první cesta do Himalájí, přesto právě tato pro mně byla tou, která mě naplnila takovou radostí a štěstím, že mám potřebu a chuť vám o ni napsat.

Zrod myšlenky v mé hlavě, že pojedu znova do Nepálu, už si přesně nepamatuji. Ale pamatuji si přesně, kdy a kde jsme si to „slíbily“ se dvěma „účastnicemi našeho zájezdu“. Na kole, na mostku u řeky Moravice …
Naprosto jasně, přesně a nahlas jsme si řekly, že pojedeme do Nepálu! Jak jednoduché ;-)! Dokonce jsme si rovnou upřesnily i rok. 2016.
A bylo vymalováno.

Věděla jsem, že nejlepší období pro trekking v Nepálu je podzim, kdy je po letních monzunech stabilní počasí. Takže jsme měly více jak rok na přípravu. Bomba. Ten rok příprav byl pro mne jeden z nejkrásnějších roků. V podstatě prodloužil ten „splněný sen“ místo tří týdnů v Nepálu na dalších 10 měsíců příprav k tomu.
Nádhera si tak dlouho užívat něco, co si přejete splnit, nemyslíte?

Věděla jsem, že takové velké sousto ve vlastní režii bude chtít dostatek času na „dokonalou“ přípravu. Nejdůležitější bylo pro mně „osazenstvo zájezdu“ a jaký trek zvolíme. Parťačky byly v podstatě velmi brzy úplně jasné a od počátku natěšené, „jaké to tam bude“.
No přece úžasné! Takové, jaké si to uděláme!

Tak začaly přípravy. Volba oblasti a treku. Časový harmonogram. Napočítat dny kvůli letenkám. Nechat rezervu na počasí, případně na nějakou zdravotní indispozici. Úplně samy nebo potřebujeme s něčím pomoct? Vnitrostátní let. Vyřízení formalit na místě (vízum, permity). Kde budeme bydlet? Co všechno si bereme s sebou? Kolik toho uneseme? Jaké léky s sebou? Finanční rozpočet … a spousta dalších drobností.

Na jaře 2016 jsme koupily letenky a bylo jasno. 28.10.2016 odlétáme …

A jak se výlet podařil?

Úplně ohromně. Vše nám vyšlo. Přestože by se na určité momenty dalo podívat i z jiného úhlu pohledu a vnímat je né tolik pozitivně, zvládly jsme s dobrou náladou překonat i pár drobných nepředvídatelností …

Pokud vás zajímá více detailů a chcete se mrknout i na nějaké fotky, dala jsem dohromady své „Pozdravy z Nepálu“ tak, jak byly originál odesílané mailem z místa činu mé rodině a nejbližším přátelům 🙂 .

A teď se pojďme podívat na to plnění snů!

Co mně pomohlo ke splnění velkého snu:

  • Říct si jasně, přesně a nahlas jaký je můj sen
  • Prezentovat to okolí jako jasnou věc
  • Vyčlenit si dostatek času na plány a přípravu
  • Dát si termín nebo aspoň časový horizont
  • Oslovit ty správné lidi pro spoluúčast, pomoc, radu
  • Nebát se zažívat a ustát si i nevoli okolí, kterému můj sen připadal příliš velký – nereálný
  • Dokázat pro (s)plnění snu něco „obětovat“
  • Nechat projevit a prožívat svou vášeň při realizaci snu
  • VĚŘIT 🙏

Zkuste aplikovat na své sny 😉 a hlavně VYKROČTE vpřed …

Až budu „velká“, napíšu o této cestě knihu 😊.
Že by další sen 😉 … ?

Lucie Křetinská
Pomáhám lidem na jejich cestě nalézat rovnováhu a to nejen svalovou. Můj příběh si můžete přečíst ZDE >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.