Miluji pohyb a přírodu. Propojování těla, duše a mysli.

 

Učím sebe i ostatní vnímat se.

 

Ráda propojuji souvislosti, naslouchám, sdílím, jdu do všeho naplno a do hloubky.

Jsem pohybový specialista, instruktorka zdravotní tělesné výchovy a lektorka Školy pánevního dna metodou 3x3.

Naučím vás vnímat své tělo. Správně stát, sedět, cvičit. Efektivně zapojit střed těla. Uvolnit napětí. Seznámím vás s vaším pánevním dnem. Uleví se vám nejen od bolestí zad.

Ráda vám pomohu změnit dlouhodobě zažité návyky jak pohybové, tak mentální. Nabídnu vám mé vyzkoušené tipy a itineráře na cestě ke zklidnění a vyrovnanosti. 

S radostí a péčí vás budu na vaší cestě za vytvářením rovnováhy nejen v pohybu doprovázet.

Otevírám Vám dveře do mého příběhu.

 

RA (rád)ČTE VSTOUPIT 🙂

Dnes se cítím klidně a vyrovnaně, netrápí mne bolesti zad ani kolene. Vím, jak pracovat vědomě se svým tělem, jak mu pomoci, aby mne nebolelo. Umím stát vzpřímeně a sebe-vědomě :-). Cítím se šťastná.

Našla jsem rovnováhu nejen v pohybu, ale i v životě.

Od dětství jsem byla vedena k  všestrannému pohybu a samostatnosti. Lyže, turistika, kolo. Žádný závodní sport, specializovaný sportovní kroužek. Sportovali jsme s taťkou a nikdy jsme moc neřešili, jak daný sport dělat, jak se po něm protahovat. Sportovali jsme a užívali si radosti, které nám pohyb dělal :-).

Měla jsem krásně aktivní dětství. ALE...

“Mé trápení” začalo v průběhu vysoké školy. Začala jsem cvičit aerobik a jeho různé formy. Shlédla jsem se v jedné paní cvičitelce a chtěla jsem být “tak dobrá jako ona”. Udělala jsem si první cvičitelský kurz a začala předcvičovat.

Nebylo pro mne vůbec snadné postavit se před všechny ty lidi a začít lekce vést.

Napadaly mne myšlenky typu “nejsem dost dobrá”, "musím se moc snažit, abych je zaujala", "musím cvičit více, abych lépe vypadala". Cvičila jsem opravdu hodně. Cvičení mne částečně i živilo. Když k tomu přidám fakt, jak se před 20 ti lety cvičilo a ke strečinku jsem v podstatě nebyla nikdy moc vedená, dokážete si představit, jaké důsledky na mém těle to přineslo!

Často jsem šla přes sebe. I přestože jsem byla unavená po cvičení,  vyrážela jsem s kamarády na kolo nebo na své milované hory.

Nenápadně se začaly střádat příčiny mých velkých bolestí na těle, i na duši.

Vždy jsem makala na maximum. Dávala do pohybu všechno, co jsem v danou chvíli mohla a zvládla. Mnohdy mi v těchto výkonech více pomáhala “hlava”, tedy mé ego, než mé tělo. To dostávalo opravdu hodně zabrat. Bohužel nedostávalo dobrou regeneraci :-(. Nedovolila jsem si odpočívat.

Důležité pro mne bylo množství a dobrý pocit z výkonu, čímž se krásně sytilo “ego”, ale duše se stále cítila “prázdná”. 

Byla to v podstatě určitá závislost na dobře podaném výkonu. Díky němu jsem se cítila "dostatečně dobrá". Vyplavené endorfiny ovšem nekompenzovaly únavu těla a mé svalové dysbalance. Byl to únik od sebe samé. Trápila jsem se velkými bolestmi zad, které mi nedaly spát.

BOLELA MNE BEDRA
BOLELO MNE MEZI LOPATKAMI
BOLELO MNE ZA KRKEM

Až jednoho dne jsem se nemohla pohnout. Nemohla jsem nastoupit ani vystoupit z auta. Vystřelovala mi velká bolest do boku a nohy. Nemohla jsem stát, sedět.

Byla jsem NEŠŤASTNÁ.

Začala jsem přemýšlet nad tím, že je třeba začít dělat něco JINAK! Něco změnit!

Návratem k tomu, jak se hýbu, jak žiji, jak přemýšlím, se zase ty bolesti a mé špatné pocity vrátí!!!

2012 – můj velký životní zlom

  • PŘESTALA JSEM CVIČIT DYNAMICKÉ FORMY CVIČENÍ
  • OBJEVILA JSEM SM SYSTÉM
  • ODEŠLA JSEM OD SVÉHO MANŽELA
  • PŘESTĚHOVALA JSEM SE DO JINÉHO MĚSTA
  • NAŠLA JSEM SI NOVOU PRÁCI
  • ZAČALA JSEM HLEDAT SAMU SEBE

Začala má nová dlouhá cesta až do současnosti.

Díky mým zkušenostem a vlastním zdravotním průblémům jsem začala postupně přicházet na to, že je třeba ubrat, zpomalit a regenerovat!
Přidat k tomu pohybu “něco jinak” = začít poslouchat signály těla, vědomě a zdravě s ním pracovat a sytit také svou duši a nejen své ego výkonem.

V rámci absolvovaných školení a vedených tréninků jsem zjistila, že pokud jsem správně vedená k určitému pohybu, učí mne někdo zkušený v oboru, s láskou a vášní k tomu co dělá, učím se velmi rychle a dobře své tělo v daném pohybu zapojit.

Tak vznikla má vášeň pro zdravý pohyb a chuť předávat své zkušenosti a vědomosti dále!

Intenzivně se stále vzdělávám v oblasti zdravotního cvičení. Cvičím dle metodiky pohybové akademie IQ Pohyb, dále SM systém, DNS (Dynamická Neuromuskulární Stabilizace dle Koláře), využívám vývojovou kineziologii. Jsem lektorkou Školy pánevního dna, metoda 3x3, Renata Sahani.

S nadšením propojuji jednotlivé směry cvičení a dalších technik tak, jak vnímám na sobě, že mi pomáhají a dávají mi smysl. Vedu takto své kurzy zdravotního cvičení ve skupinách i individuálně. Více a více zapojuji do své praxe intuitivní práci a vždy se naciťuji na klienta.

Veškeré cvičení, pohyb a celý život vedu VĚDOMĚ.
Jen tak jej mohu cítit naplno a vnímat, co se děje. 

Mám za sebou dlouhou cestu v objevování sebe sama, posilování vlastní sebedůvěry a sebehodnoty. Stále pracuji na uvědomování si nejen svých pohybových, ale i mentálních vzorců a programů. Stále jsem na cestě.

Cesta je cíl. Miluji svou cestu...