Kde hledat příčinu fyzického problému?

Fyzické tělo je odrazem nitra člověka. Bolest nám signalizuje, že se blížíme ke svým fyzickým, ale také emocionálnímduševním hranicím. Nemoc, bolest, fyzický problém jsou dary, díky kterým můžeme vyvážit celou svou bytost na všech úrovních.

Naše bytost je tvořena nejen fyzickým tělem, ale i dalšími jemnohmotnými těly. Emočním, mentálním (duševním) a duchovním.

Bolavé nebo nemocné tělo se snaží nalézt ztracenou ROVNOVÁHU, protože naším přirozeným stavem je ZDRAVÍ.

Proč jsem začala hledat příčinu bolesti nejen na fyzické úrovni?

Ráda zkoumám, propojuji souvislosti, objevuji nové informace, jdu do hloubky, nerada se vzdávám 🙈. Hledám příčiny, neřeším jen důsledky. Je to efektivnějšítrvalejší cesta cítit se dobře, ZDRAVĚ, bez bolestí, spokojeně, šťastně…

Můj „problém“, tedy dar 🙂 , díky kterému jsem se ponořila do niterných hloubek zkoumání svého „proč“, byla ztráta hlasu. NEMOHLA JSEM MLUVIT.

Na fyzické úrovni jsem byla nachlazená, bolelo mě v krku, měla jsem rýmu. „Běžná“ záležitost. Nic dramatického. Přesto obtěžující a omezující. Moc mě to nezastavilo, vedla jsem dál lekce cvičení. „Musela jsem“, protože mě to živí a protože už týden před tím jsem byla nemocná.

Moje tělo však potřebovalo delší „zastavení“, odpočinek, dočerpání sil. Zpětně to vnímám jako příležitost nezůstat jen tak na povrchu, ale prozkoumat příčiny mého problému nejen na fyzické úrovni.

Proč jsem ztratila hlas?

FYZICKÝ BLOK

Zánět hrtanu – orgánu, který plní zásadní úlohu při tvorbě hlasu. Projevuje se sípáním s chraplavým kašlem. Ztráta hlasu.

EMOCIONÁLNÍ BLOK

Tělo, člověku trpícímu ztrátou hlasu, dává najevo, že se bojí mluvit kvůli něčemu, co mu nahání STRACH. Něco si přeje říct, ale BOJÍ se, že ho nebude nikdo POSLOUCHAT nebo že se kvůli tomu někomu ZNELÍBÍ.

Polyká, co má na jazyku. Slova mu zůstávají v krku (z čehož často vzniká i bolest v krku). Může mít obavy, že nesplní očekávání, řekne-li naplno to, co má nutkání říct.

Příčinou může být i špatná zkušenost, že člověk něco řekne a později si vyčítá, že „si příliš pustil pusu na špacír“ a následně si umiňuje, že příště bude mlčet. „Uzavře“ svůj hlas ze STRACHU, aby opět nevyslovil něco nežádoucího.

Příčinou může také být, že člověk potřebuje o něco důležitého požádat, ale raději mlčí, než by riskoval ODMÍTNUTÍ.

DUŠEVNÍ BLOK

Ať je příčinou jakýkoli strach, není dobrý, protože brání přirozeně se vyjádřit.

Nevyjadřovat se a potlačovat to, co chceme nebo potřebujeme říct, nám může nesmírně uškodit a může postihnout nejen krk! To, že se projevíme, pomůže více otevřít energetické centrum TVOŘIVOSTI, které se nachází v krku.

Když o něco požádáme, nejhorší, co se může stát, je zamítavá odpověď nebo žádná odpověď. To ale neznamená, že ti druzí nás nemají rádi nebo negují to, čím jsme.

Náš názor je stejně důležitý jako názor všech okolo a máme právo vyjádřit jej zrovna tak jako oni.

DUCHOVNÍ BLOK

Fyzická schránka není příčinou nemoci – sama o sobě (bez dalších jemnohmotných těl) není ničím, neboť síla, která ji udržuje při životě, plyne z ducha, duše.

Hlavní důvod všech našich problémů a nemocí je přílišná moc ega.

Ego je souhrn našich vzpomínek, zkušeností, získaných přesvědčení v minulosti, které v průběhu let nabyly přílišné důležitosti. Jsou tak silné, že ovládají naší osobnost.

Pokud necháme ego plně ovládat náš život, brání nám v tom, čím máme být. Blokuje to některé naše touhy, takže po čase se zablokuje i část fyzického těla nezbytná k projevování těchto tužeb.

Mé fyzické, emocionální a duševní tělo nebylo v ROVNOVÁZE.

Ztráta hlasu mi umožnila více si naslouchat a nahlédnout do vnímání všech svých těl.

K pochopení příčin mi pomohly tyto otázky

1. Fyzický blok

Jakými přívlastky mohu nejlépe vystihnout, co prožívám ve svém těle? Jak se kvůli dané nemoci/problému cítím?

Odpověď představuje to, co prožíváme vůči člověku nebo situaci, kteří situaci vyvolali.

2. Emocionální blok

a) Co kvůli této nemoci/problému nemohu v životě dělat?

Odpovědi na tuto otázku představují zablokované touhy.

b) Jak na Tebe působí odpověď na předchozí otázku, čím Ti brání být (existovat)?

3. Duševní blok

Kdybych si dopřál/a právo být obecně ve svém životě… (zopakuj odpověď na předchozí otázku), co by se mi mohlo stát NEPŘÍJEMNÉHO nebo NEPŘIJATELNÉHOza co bych se já nebo mé okolí považoval/a?

Odpověď na poslední otázku odpovídá onomu nesprávnému názoru (postoji, přesvědčení), jenž blokuje Tvé touhy a brání v uskutečnění Tvých potřeb, čímž vytváří FYZICKÝ PROBLÉM.

4. Duchovní blok

Odpověď na otázku 2b) Ti prozradí nějakou oprávněnou potřebu Tvé bytosti. Tato potřeba je zablokovaná nějakým postojem (názorem, přesvědčením), který jsi právě objevil/a.

Jak z toho ven?

Podnikej kroky k projevení své touhy, abys umožnil/a sama sobě být tím, čím chceš.

Promlouvá-li k nám tělo prostřednictvím určitého problému, činí tak proto, aby nám pomohlo uvědomit si určité aspekty našeho myšlení, které jsou pro nás zhoubné. Problém, který se projeví na fyzické rovině, je poselstvím, že je nejvyšší čas změnit naše smýšlení nebo nesprávná přesvědčení.

Co určitě nevynechat?

Uzdravovatna fyzické rovině 😉. V mém případě pomohla Vincentka, inhalace, proplachování nosu, bylinky, čaje a další podpůrné prostředky.

V případě bolestí pohybového aparátu mrkněte na článek 10 PROČ bolesti neustupují, vracejí se. Vyzkoušejte se svým pohybovým aparátem pracovat dle metodiky, kterou popisuji v článku Jak uvolnit, rozhýbat, zpevnit naše bolavé tělo.

Co je záměrem článku?

Otevřítjiné možnosti, jak přistupovat k fyzickému problému. K řešení jakéhokoli problému přispěje zjištění příčin, jejich pochopení, přijetí aktuálního stavu, převzetí zodpovědnosti za daný problém, rozhodnutí se a podniknutí konkrétních kroků na cestě k uzdravení, léčení, transformaci.

Zdroj informací: Lise Bourbeau – Význam nemocí


Lucie Křetinská
Pomáhám lidem na jejich cestě nalézat rovnováhu a to nejen svalovou. Můj příběh si můžete přečíst ZDE >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.