Rok 2021 – DOVOLUJI si

Když se ohlédnu za uplynulým rokem, jsem vděčná za všechno, co jsem si DOVOLILA 🙏.

Přestože by se na počátku loňského roku mohlo z určitého úhlu pohledu zdát, že si „nemůžeme dovolit téměř nic“, já si DOVOLILA tolik věcí, akcí a změn, které bych od sebe „vůbec neočekávala“. A přesně právě proto se staly 😂 .

Staly se také proto, že jsem se ROZHODLA a pak šla VĚDOMĚ do akce. Protože něco chtít je fajn, pro něco se rozhodnout je už vyšší stupeň, ale pak je třeba jít do AKCE. Překonat veškeré OBAVY, STRACHY a NEJISTOTY, které přicházejí s každou změnou.

Překonat POHODLNOST a odvážit se vystoupit z dalších komfortních zón, abychom mohli kráčet cestou RŮSTU a NESTAGNOVAT na stejném místě.

Jsem vděčná, že jsem si loni DOVOLILA více dovolovat 🙏

LEDEN – dovoluji si naplno prožívat zimní krásy v přírodě a na horách. Užívat si čirého bytí TADY a TEĎ, přestože je „všechno zavřené“. Já zůstávám otevřená. Otevřená životu a novým příležitostem… a proto postupně přicházejí. Dovoluji si nechat plynout čas a úplně přesně nevědět, co tento rok BUDE 😉

ÚNOR – nastupuji do intenzivního týdenního komunikačního kurzu, kde si každý den sahám na své dno a často i pod něj. Přichází a odchází hodně slov, hodně slz, hodně energie, hodně uvědomení… kdo nezažije, nepochopí. Domů odjíždím totálně vyčerpaná, ale silně vnímám svou sebe-hodnotou a úctu sama k sobě. To se okamžitě promítá v dalších akcích mého života.

Přestože je „všechno zavřené“ oslovuji Lucku AntošíkovouFriendlyFyzio a domlouváme se na okamžité spolupráci v jejím nádherném prostoru, kde se cítím velmi příjemně nejen já, ale i klienti, které mohu konečně po nucené covidové pauze pozvat a začít s nimi zase cvičit. Mám z toho obrovskou RADOST. Cítím příliv energie, nadšení a vděku.

Luci, moc děkuji za důvěru a vymazlený prostor, kde se cítím jako doma 😊.

BŘEZEN – jsem vděčná, že energie se pohybem ve FriendlyFyzio zase rozproudila a přichází spontánní a silný impuls rozpohybovat i ostatní klienty. Přichází 21 denní jarní výzva Vnímej a rozhýbej své tělo.

Obrovská výzva hlavně pro mne. Idea je jasná, nicméně proces tvorby stojí opět vykročení z mé komfortní zóny, zkoušení nových věcí, nervozity, stresu a hlavně časového presu 🙈. Přesto jsem vděčná nejen za prožitých 21 dní, napsaných e-mailů, narychlo vytvořených videí, povzbuzujících afirmací, ale i za všechny další vjemy a zkušenosti.

Lásko, děkuji za veškerou technickou pomoc a trpělivost s mými vysokými nároky v tak krátkém čase 🙏

DUBEN čas pro rodinu a odpočinek po výzvě. Konečně jsem si/nám všem dovolila seznámit svou rodinu s mou Láskou. Přestože Lásku jsem měla v životě již pár měsíců, dovolila jsem to až v momentě, kdy jsem to tak CÍTILA.

Dělám věci tak, jak je cítím.

Děkuji své rodině, že mou Lásku přijali mezi sebe s otevřenou a vlídnou náručí 🙏

KVĚTEN – jsem vděčná svému tělu, že tvoří nádherný a plně funkční chrám mé duši. Uvědomuji si (již déle), že to beru tak nějak „automaticky“. Přichází prostor pro vědomější přijímání této skutečnosti.

Přeji si svému tělu dopřát nejen kvalitní pohyb, ale také i kvalitní výživu. Otevírám se tomuto tématu a přichází okamžitě informace a podněty z různých zdrojů. Nestačím se divit, jak to jde rychle.

Protože CHCI, ROZHODLA jsem se, jdu rovnou do AKCE. Volím půst jako prostředek k očištění svého těla zevnitř. Netlačím na pilu a nedělám přesné plány. Dělám delší přípravu. Tělo mě pouští do 6-denního půstu. Vjemy jsou nepopsatelné, i když jsem se to snažila popsat zde 🙂

Přestože mám v hlavě už několik měsíců myšlenku dát výpověď v zaměstnání, teprve v čistém časoprostoru půstu přichází rozhodný impuls a ODVAHA. A tak i konám.

Děkuji mému tělu, že očistu přijalo a umožnilo mi cítit se ještě lépe než doposavad 🙏

ČERVEN – otevírám se dalším možnostem, jak pečovat o naše bolavá a stažená těla. Touha rozšířit své obzory, získat další prostředky, vědomosti a zkušenosti, se prohlubuje.

Chci, rozhoduji se a jdu opět do akce. Absolvuji (ještě i v dalších měsících) několik kurzů na myofasciální techniky (spoušťové body) a měkké techniky. Vše rovnou zkouším v praxi.

Přicházejí pocity, že „to ještě úplně neumím“. A někdy i pocity, že to nikdy nebudu umět a tedy nemohu dělat. Vím, že bez praxe to nepůjde. Dovoluji si to zkoušet a aplikovat i přes tyto přicházející pocity.

Děkuji Tondovi Janáskovi za jeho přístup a um předávat odborné věci způsobem, který nadchne, dává smysl a láká vás jít dál.

ČERVENECposlední měsíc v zaměstnání, kde mám jistotu výdělku, zaplacenou dovolenou, flexibilní pracovní dobu, přátelský kolektiv a příjemné prostředí. Přesto si dovoluji jít do životní změny a do „rizika podnikání“.

Dodělávám „resty“, chystám podklady na předání, usměrňuji svou hlavu, že jsem se rozhodla dobře a správně.

Dovoluji si naplno prožít dovolenou snů u moře, kde jsem několik let nebyla a které mi tak chybělo. Opět pociťuji obrovskou sílu a energii slunce. Jsem vděčná, že se mohu dosytit a načerpat energii.

Děkuji sobě, že jsem našla odvahu a odešla z práce, která mě již tolik nenaplňovala.

SRPEN – dovoluji si měsíc téměř nepracovat, platit zálohy a pustit naplno do svého života svou Lásku. Po devíti letech žití 1+1 vítáme se synem v našem 2+1 další bytost, která se stává součástí naší rodiny.

Vnímám dost silně všechny změny, které to s sebou přináší. Uvědomuji si znovu a zase, že nemůžeme mít v životě vše. Tedy současně to, co nám „vyhovovalo“ v tom „starém“ a zároveň jen to, co se nám líbí z toho „nového“.

Platí to jak pro novou práci, tak pro partnerský život. Prožívám obě velké změny současně, je to opět docela síla 🙈.

Děkuji životu, že nám přináší a umožňuje proces změn 🙏

ZÁŘÍrozjíždím naplno cvičení, skupinové kurzy, individuální tréninky. Přichází určitý režim a já si uvědomuji, že i toto mám hodně ráda. Cítím potřebu ukotvit se v procesu, zajet do nějakých kolejí, nastavit nějaká pravidla (třeba u nás ráno doma v koupelně 😂).

Vnímám, jak důležitá je ROVNOVÁHA a nacítění, kdy je třeba nechat věci jen tak plynout a kdy je třeba se trochu uzemnit a dát věcem určitý řád. Jsem spokojená, šťastná a naplněná. A za to děkuji 🙏

ŘÍJEN – trochu mám pocit, že se „nic moc“ neděje, že chci více tvořit, psát, vzdělávat se… Nejde mi to. Dovoluji si opět „jen tak žít“ a prožívat čirou radost bytí. Přichází další zkušenost a potvrzení, že když si „něco naplánujeme“, on to pak „vesmír“ nasměřuje trochu jinak 😉.

Jedu do Prahy na 2x odložený Kongres funkčního pohybu. Zažívám nepříjemnou situaci danou aktuálními opatřeními a dovoluji si opět rozhodnout se srdcem.

Potvrzuje se mi, že když jednám tak, jak to cítím, přináší mi to nejen velkou vnitřní RADOST a sebeúctu, ale má to také „vesmírný přesah“.

Přestože se kongresu nakonec nezúčastním, domů přijíždím nabitá. Nabitá a natěšená do další „online práce“. Nevidím a neznám přesný cíl, ale hluboce cítím, že to má smysl a tak se pouštím do dalšího natáčení a sdílení směrem „ven“.

Silvi, děkuji za inspiraci, motivaci a podporu, tvé přátelství a radostné naladění pro život 🙏

LISTOPAD – dovoluji si být hodně sdílná na FB 🙈. Vím, že to je oproti jiným hodně málo 😅. Ale vzhledem k tomu, že před rokem jsem říkala, že nebudu NIKDY na facebooku, jsem za všechny listopadové příspěvky, články a videa vděčná 🙏. Vím, že jsem na cestě… věřím, že na správné a smysluplné.

Děkuji svým rodičům, že mě přivedli na svět a mohu TADY a TEĎ žít již 45 let 🙏

PROSINEC – cítím útlum. Potřebu odpočívat a stáhnout se. Přestože letošní Vánoce budou zcela jiné a „měla bych být“ na ně natěšená. Nejsem. Nevím, jaké to bude. Nevím, kde je strávíme. Netlačím se do příprav. Nemám ani věnec. Nechávám to být. Energii mi dodává otužování.

Vím, že to bude tak, jak to má být 🙏. To mě nechává klidnou. Necítím žádný stres. Je to zvláštní pocit, který přijímám. A ono se to pak láme a užíváme si šťastné a veselé Vánoce. Přesně tak, jak to všem přejeme. My to žijeme, cítíme a radujeme se z toho 🙂 .

Přeji všem, aby si dovolili více si dovolovat a konat dle volání svého srdce. I když to bude stát odvahu, vykročení z komfortní zóny, nepochopení zvenčí, rozporuplné vnitřní pocity „mám či nemám“… DOVOLTE si to 🙏. Přijdou pocity, vjemy, zkušenosti a příležitosti, které nečekáte… a když si pak ještě dovolíte prožívat RADOST, bude to nade vše 🤩.

Lucie Křetinská
Pomáhám lidem na jejich cestě nalézat rovnováhu a to nejen svalovou. Můj příběh si můžete přečíst ZDE >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.